V polovině ledna jsem vlastním zaviněním dospěl k pohnutí tří plotének ve spodní části zad. Prostě jsem neposlechl bolest v zádech, kterou jsem cítil již čtrnáct dnů a i přes značné zdravotní potíže jsem šel kácet strom. Samozřejmě jsem zmokl, jak jsem visel na laně a postupně odkacoval lípu a to poslední nachlazení zad mě stálo dost problémů.

V noci ke mně dorazila sanitka, protože jsem nebyl schopen pohybu a potupně jsem byl donesen místním hasičským sborem do sanitky. Následující čtyři dny byla hrůza – kapačky, prášky od bolesti a morfiové náplasti nezabíraly. Na CT vyšetření byl zjištěn výhřez tří plotének. Etáž L3/4 cirkulární protruze meziobratlové ploténky vel. 2 mm, etáž L4/5 o 3,5 mm, etáž L5/S1 o 3,5 mm.
Následující měsíc bylo peklo. Ušel jsem sto metrů a dál to nešlo. Brněly mě obě nohy, točila se mi hlava, ležet jsem mohl jen na boku a sedět nešlo. V březnu jsem byl na tom lépe a začal sem docházet na rehabilitace. Rozhýbávali jsme pět spodních obratlů. Bolesti nepolevovaly. Navštívil jsem i obvodní doktorku, kde mi bylo sděleno, že na invalidní důchod nemám nárok a ať se smířím s doživotní bolestí. Pak jsem šel na revmatologii, tam jsem dopadl podobně. Zašel jsem i do Ambulance bolesti, ale i přes pochopení a vstřícnost doktorky mi byla jen aplikována pilulková léčba. Prášky od bolesti nepomáhaly.

Protože jsem nechtěl jít na operaci páteře, tak jsem začal hledat jinde. Nejsem ten typ co vyhledává šarlatány a všelijaké lidové léčitele. Začal jsem na internetu hledat příběhy lidí, co dopadli jako já a co nás bohužel je!

Našel jsem Dornovu metodu, na kterou byly dobré ohlasy a zavolal Veronice a ta mě přijala. Je to zajímavé, ale po čtyřech měsících léčby a navštěvování pojišťovnou hrazených rehabilitací, kdy nic nezabíralo, se po jednom ošetření Dornovou metodou můj stav výrazně zlepšil. Najednou jsem mohl chodit a po měsíci intenzivního cvičení SM systému cítím výrazné zlepšení.
Mám naději, že se do půl roku intenzivního cvičení dám do kupy, což mi klasické rehabilitace vůbec nenabídly.
Je to teď na mě, chci se vrátit do normálního života bez bolesti a dělat práci, která mě baví.

autor:
Radovan Kučera
www.orezstromu.cz